Şebeke elektriğinde floresan lamba türlerinin çalışmasının daha da basit bir şekilde gerçekleşmesi adına starterler önemli bir rol oynamaktadır. 220 Volt olarak bilinen bu lambaların faaliyete geçmesinde söz konusu ürünler önemli bir yer tutmaktadır. Otomatik bir anahtar görevi gören starter seçenekleri, bu sürecin hızlandırılmasında ön planda yer almaktadır.

Açılıp kapanması anında starter seçenekleri anlık olarak devreye girebilecek ve lambaların işlevlerini devre sokmaları konusunda da belirleyici bir konumda yer alabileceklerdir. 220 Volt olarak bilinen gerilimde faaliyet gösteren starterler, 300 Volta kadar işleyişini sürdürebilecek halde de yer alabilmektedir. Bu sayede de lambaların performanslarında etkili bir rol oynayarak, uzun vadede çalışmasını sağlayan unsurlar olarak görülmektedir.

starterler

Starterler Yapısı

Starter adı verilen unsurların yapısı içerisinde iki adet elektrota sahip cam bir balonun içindeki neon gazını görebilmek mümkündür. Aynı zamanda da ametal şeritlerden ortaya konulduğu da ifade edilebilmektedir. Ametal şeritler, sıcaklığa bağlı olarak uzama ya da genleşme katsayıları değişkenlik gösteren iki farklı materyal olarak bilinebilmektedir.

Starter unsurlarının uç kısımlarına şebeke elektriği verildiği anda da birbirine yakın bir konumda bulunan elektrotlar arasında boşalma direnci görülebilecektir. Elektrotların ısınması ve birbirleriyle temas durumuna geçebilmeleri de söz konusu olabilmektedir. Bu sayede starterler kısa devre olacak ve floresan lambaların ışık üretme süreçleri de başlayacaktır. Yüksek akımlar sayesinde devamlı olarak elektrik sağlama durumu yaşanabilecektir.

Starterler rahatça bozulabilen materyallerdir. Bundan dolayı satın alırken kaliteli olmasının yanı sıra uygun fiyatlı olmasını da dikkat etmeniz maliyet açısından kazanç sağlayacaktır. Botem ile çok ucuz fiyatlara ihtiyacınız olan her türlü otomasyon ürününü satın alabilirsiniz. Siparişiniz sonrası hızlı bir şekilde ürünü hazır edip, sizlere teslim etmek üzere kargo şirketine teslim ediyoruz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!