Soft starterler elektrik tesislerinde koruma amaçlı üretilen ve elektrik tesisatlarının üzerinde koruma alanında yüksek derece rol oynayan mekanizmalardır. Soft starterler yumuşak yol verici cihazlar olarak bilinmektedir. 

Soft starterler ürünün şebekesi ve motoru arasına bağlanır. Soft starterler sayesinde motora verilecek olan gerilim değerleri isteğe bağlı olarak ayarlanabilir. Bunun yanı sıra motorlarda kalkış, duruş ve frenleme gibi durumlar soft starterler tarafından kontrol altına alınır.

Soft starterler en büyük görevi elektrikli aletlerin motorları üzerine düşen yük ve torku hafifletmektir. Motorlarında üzerindeki yükün hafifletilmesinin ardından motorun çalışma verimliliği de artacaktır. Soft starterler bağlanmış olduğu motorun verimliliğini arttırmanın yanı sıra motorun korunmasını sağlayarak kullanım ömrünü de uzamaktadır. 

Soft Starterler Kullanım Alanları Nelerdir?

Soft starterler büyük oranda enerji tasarrufu sağlayan mekanizmalardır. Motorun çalışması sırasında motorun kalkış akımını yavaşlatarak çalışma gücünün sonlanma süresine kadar yumuşak rampa sağlamaktadır. Motor akımının gücünü kademeli bir şekilde artırmaya yönelik çalışmaktadır. Yürüyen merdivenlerde kullanılmaktadır. 

soft starterler

Ağaç, odun kesme işlemi sırasında kullanılan testereler içerisinde soft starterler kullanılmaktadır. Mutfakta kullanılan karıştırıcılar, mikserlerde soft starterler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra kompresör gibi hız ve tork kontrolü gerektiren çeşitli ürünleri koruma amacı ile soft starterler kullanılmaktadır.

Soft Starterler Kullanım Avantajları Nelerdir?

Soft starterler kullanıldığı aletler üzerinde büyük oranda tasarruf oluşturmaktadır. Tasarrufun yanı sıra kullanıldığı eşyalar üzerinde oluşturduğu koruma kalkanı sayesinde kullanım ömrü ve işlevsellik başarısını arttırır.

Eşyalarda bulunan motorların ani duruş ve kalkışlarını engeller. Bu sayede motor üzerinde oluşacak olan yanma ve deformasyon gibi sorunların önüne geçmektedir.

Soft starterler sürekli bakım gerektirmeyen mekanizmalara sahiptir. Soft starterler uygun fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.  Soft starter ihtiyacınızı sitemiz üzerinden kolaylıkla ve uygun fiyatlar ile karşılayabilirsiniz. 

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!