Siviçler herhangi bir makine üzerinde yer alan parçanın kendisi ile teması durumunda devreye giren ürünlerdir. Makine parçaları veyahut siviç kullanılan herhangi bir nesnenin, bir yere çarpması, dokunması ya da en ufak bir teması dahilinde doğan etkileşim halinde siviç modelleri sinyal vermektedir.

Bunun yanı sıra hareketli bir nesne üzerinde kullanılan siviç modelleri nesnenin hareket alanını belirleyerek doğacak çarpma, sürtünme gibi sonucu deformasyon ile sonlanan durumların önüne geçmek için kullanılan bir üründür. 

siviçler

Siviçler günümüz kullanım alanlarında da oldukça sık karşımıza çıkmaktadır. Hatta her gün karşımıza çıkan siviçler buzdolabı kapaklarında bulunmaktadır. Buzdolabında bulunan siviç kapak açıldığında ışığın yanması ve kapak kapandığında ışığın sönmesiyle hayatımızda bulunmaktadır. 

Siviç Modelleri Nelerdir?

Kullanım alanına ve darbe yönüne göre farklılık gösteren siviç türleri bulunmaktadır. Döner pistonlu siviç modelleri bulunmaktadır. Ayarlanabilir makara kollu, ayarlanabilir çubuk kollu, makara kollu, çatal kollu, pistonlu, topuzlu pistonlu, döner makara kollu, menteşe kollu ve döner menteşe kollu ve daha birçok farklı kullanıma uygun olarak tasarlanmış siviç seçenekleri mevcuttur. 

Siviçler Nerelerde Kullanılır?

Birbirinden farklı modellerde üretilen siviçler birçok alanda kullanıma hazır hâle gelmiştir. PLC ara yüzü ile siviç kullanılır. Farklı makineler için parça üretimi sırasında siviç kullanılmaktadır. Yürüyen merdivenlerde siviç modelleri kullanılmaktadır. Üzerinde insan bulunan yürüyen merdivenler de kullanılmış siviçler güvenlik yönünden oldukça önemli rol oynamaktadır.

Asansör kapılarında da siviç modelleri tercih edilmektedir. Asansör kapılarının kapanması sonucunda darbe ile birlikte siviç devreye girmektedir. Bunun ardından asansör çalışmaktadır.

 Asansörde kullanılan siviç insan sağlığı ve güvenliği için büyük derecede rol oynamaktadır. Tekstil ve paketleme makinelerinde siviç kullanılır. Günümüz şartlarında günden güne gelişen robotlarda da siviç kullanılır. Endüstriyel alanda kullanılan makaslar ve kapılarda da siviç türleri tercihinde bulunulmaktadır. Sitemiz üzerinden siviç ürünleri ile ilgili kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!