Herhangi bir iletken maddenin içerisinden akım geçer ise o maddenin etrafında manyetik bir alan haline gelir. Sensörler genellikle güvenlik açısından tercih edilmektedir. Her ne kadar güvenlik açısından tercih edilse de sensörler farklı alanlarda da kullanıma uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Bobinli sensörler endüktif cihazlardır. Çevresinde bulunan manyetik alanlar değişim içerisinde olduğu sürece bobinin iki ucunda da gerilim üretilmektedir.

sensörler

Elektronik devreli sensörler ise bobinin etrafından akım geçmesi halinde bobinin etrafında bir akım alanı oluşturmaktadır. Oluşan manyetik alana herhangi bir metal cisim girer ise bobin indüktansı değişiklik göstermektedir. Alan etkili sensörler ise iletken maddeler kullanılarak yapılmış levha ve manyetik alanlar içerisinde bulunur.

Sensörlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Sensörler cisim sayımı esnasında kullanıma uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Bunun yanı sıra pals üretimi sırasında sensör kullanımı tercihinde bulunulmaktadır. Herhangi bir elektrik bağlantısının aktif olmaması durumda sensör kullanımı oldukça tercih edilmektedir. Emniyet ve güvenlik gerektiren durumlar sırasında sensör kullanımı yaygındır. Hassas mesafe algılama işlemi sırasında da sensör kullanımı oldukça tercih edilmektedir.

Sensör Fiyatları Nelerdir?

Sensör fiyatları kalitesine ve üretilmiş olan malzemesine göre değişiklik göstermektedir. Sensör fiyatları farklı markalara göre değişiklik gösterir. Kaliteli ve profesyonel şekilde üretmiş olduğumuz sensörler uygun fiyat ile sizlerin beğenisine sunuldu. Sensör türlerini ve modellerini uygun fiyatlar ile sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!