Resolverler cnc otomasyon ve endüstri alanında servo motorları üzerinde kullanılmaktadır. Resolverler kullanıldığı servo motorların konumunu ve pozisyon bilgilerini öğrenme amacı ile kullanılan ürünlerdir. Resolverler Türkçe karşılığı olarak çözücü veyahut çözümleyici anlamı taşımaktadır.

Resolverler kullanıldığı motorlar üzerinde 360 derecede dönebilen yapısı sayesindedir kolaylık sağlamaktadır. Resolverler yapısı gereği dayanıklı ve dış etkenlerden kolayca etkilenmeyecek şekilde üretilmektedir. Yapısı sayesinde zor şartlı kullanım alanları için uygunluk sağlamaktadır. 

resolver

Resolverler arkasına bağlanan analog veya dijital çevirici sayesinde kullanıldığı alanın hakkında bilgi üretimi sağlamaktadır. Resolver kullanımı çok eskiye dayanmaktadır. Resolverler güvenilirliği konusunda askerî alanlardan da kullanılmıştır. Resolverler dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Darbeli sistemlerin motorlarında resolver kullanımı oldukça tercih edilmektedir.

Roselver Kullanım Alanları Nelerdir?

Resolverler servo motorları ile birlikte kullanıldığı için servo motor kullanımı gerektiren her alanda kullanılmaktadır. Hassas makineler üzerinde kullanılmaktadır. Dijital kontrollü makinalar ve bellekli makineler üzerinde kullanılmaktadır. Tıbbi cihazların kullanımı sırasında tercih edilmektedir. Paketleme sistemi sırasında kullanıma uygundur. 

Otomatik kapı, otomatik tente, otomatik kaynak makinaları üzerinde kullanılan servo motorların konumunu ve pozisyon bilgilerini analog olarak öğrenmek için resolverler tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra uydu alıcısı, anten sürücüsü, laboratuvar ortamında kullanılan ekipmanlar, büro makineleri ve bilgisayar donanımları gibi birçok alanda servo motor bilgilerini gösteren roselver kullanılmaktadır.

Resolver Fiyatları Nelerdir?

Resolverler marka ve model değişikliği sebebi ile fiyat konusunda farklılık göstermektedir. Kullanım alanına göre farklı boyutlar ve ebatlarda üretilmiş farklı fiyatlı resolverler bulunmaktadır. Botem sitesi üzerinden uygun fiyatlı ve kullanışlı resolver modellerine kısa sürede güvenilir kargo ile sahip olabilirsiniz. Botem sitesi üzerinden yapacağınız ürün alışverişleri özenle ve titizlikle seçilerek paketlenmektedir.

Sitemizin sunmuş olduğu ürünler müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sağlamanın başında yer almaktadır. 

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!