Aydınlatma sistemlerinde kullanılan metal halide balastlar, çalışma prensibi olarak ateşleyici ignitör kullanılmasını gerektirir. Aydınlatmanın yapılabilmesi için ignitör ile birlikte kullanılması gerekir. Balastlar özellikle deşarj lambalarında kullanılmakla beraber, balastın kalitesi lambanın ömrünü etkiler ve enerji tüketimi miktarı ile doğrudan ilişkilidir.

metal halide balastlar

Floresan lambalarda ve gaz deşarjlı sistem ile çalışan lambalarda kullanılan metal halide balastlar, aydınlatmanın sağlanabilmesi için gerekli olan akım değerinin hızlı bir şekilde akmasını sağlayarak lambanın ideal bir şekilde ışık yaymasına yardımcı olur. Metal halide balastlar, akım değerini dengeleyerek lambanın ömrünün uzun olmasını ve enerji verimliliğini arttırır.

Gerilim ve akın değerlerinin kontrolünde balastlar devreye girer. Bu özelliği ile akım kontrolünü sağlayarak aydınlatma sisteminin ideal bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.

Metal Halide Balastların Özellikleri

Metal Halide balastlar, akım değerlerini dengeleyerek aydınlatma sırasında ışığın parlaklık derecesini yükseltir. Metal halide balastlar, ignitör ateşleyici parçalar ile birlikte çalışırlar. İgnitörler, deşarj lambalarında ateşleme sırasında gerekli gerilimi sağlayan aygıtlardır. Lambanın yanabilmesi için ateşleme sırasında yüksek gerilimin en hızlı bir şekilde gerçekleşmesi gerekir.

İhtiyaç duyulan bu yüksek gerilimin sağlanması için devreye girerek lambanın ateşlemesini sağladıktan sonra hemen devre dışı kalırlar.

Metal halide balastlar ile çalışan lambalar, yüksek basınçlı deşarj lambalarından biri olmakla birlikte deşarj sırasında spektral özellikleri düzeltir. Mimari dış mekân aydınlatmaları, kamu binalarının aydınlatma tesisatları, endüstriyel aydınlatma tesisatları, sahne ve stüdyo aydınlatmaları, büyük işletmeler olmak üzere birçok alanda kullanılan aydınlatma sistemlerinde metal halide balastlar kullanılır.

Botem internet sitemizde bulunan yüzlerce ürün arasından istediğiniz ürünü çok uygun fiyata alabilirsiniz. Metal halide balastlar ve diğer birçok ürün ihtiyacınız için bizleri tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünü seçip ardından çıkan talep formunu doldurmanız yeterli. İyi alışverişler.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!