Elektronik ürünler arasında var olan metal Halide ampuller, tamamen farklı bir çalışma şartını içerisinde barındırmaktadır. Söz konusu ampuller içerisinde gaz barınmakla beraber, ışığın daha parlak bir şekilde olması sağlanmaktadır. Yüksek basınç içeren gazları barındırmasıyla ön plana çıkmaktadır. Elektriğin gazla bütünleşmesi sonrasında daha da işlevsel bir boyutta yer alabileceği lambalar olarak adlandırılmaktadır.

Çalışmasında aynı zamanda da cıva ve inert gaz da önemli bir yer tutmaktadır. Ultraviyole ışınlar üreten bir yapıda yer alan bu ampuller, öte yandan ampullerin iç kısımlarındaki radyasyonun ışığa dönüşmesi sonrasında da etkisini göstermektedir. Bu denli çalışmasında fosfor katmanı da etkili bir yer tutmaktadır. Kaplamalara bağlı olarak ışığın renginde de değişim görülebilmektedir.

Metal Halide Ampuller

Metal Halide Ampuller İşleyişi

Ampuller her zaman farklı türlerde yer alsa da kullanıcılarına benzer şekilde destek verebilmektedir. Halojen ile farklı metal unsurlarının birleşimi sonrasında da devreye giren metal Halide ampuller, her bir kullanıcıya gereken ışık kaynağını oluşturabilmektedir. Aynı zamanda da halojen bileşiklerin yoğun olarak bulunması kısa sürede ışık elde etmek adına da önemli bir etmen olarak sayılabilmektedir.

Ateşleme seçeneği de herhangi bir olumsuz durum yaratmayacağından ötürü son derecede kullanışlı olarak tabir edilen bu lambalar, herhangi bir noktada tercih edilebilecektir. Yüksek basınçla beraber gerekli ışığın en kısa süre içerisinde meydana gelmesini sağlayabilecek türde de varlık gösterebilecek olan unsurlardır.

Botem olarak uygun fiyatlarımızla beraber kaliteli ürünlerin tedarikini yapmaktayız. Metal halide ampuller de dahil olan yüzlerce ürün arasından ihtiyacınız olan ürünü seçtikten sonra talep formunu doldurmanız yeterlidir. İletişim ekibimiz hemen sizlere ulaşarak bilgileri ve siparişlerinizi teyit ederek ürünü kargolama işlemine başlamaktadır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!