Led paneller, yüksek performans ve düşük enerji tüketimi gibi nedenlerden dolayı hemen her sektörde ticari kullanım ve ev kullanımı için tercih ediliyor. Led aydınlatmada; metal halide lambalar (MHL) ve florasan ampüllere (CFL) göre ciddi anlamda tasarruftan söz etmek mümkün. Botem’in sizler için sunduğu led panel modellerine göz atarak, kullanım amacınıza uygun bir ürün seçimi yapabilirsiniz. Kaliteli, dayanıklı, fonksiyonel, eşit aydınlatmalı ve kullanışlı led aydınlatma ürünleri için Botem’i tercih edebilirsiniz. 

Led Panel Modelleri

LED’ler, kullanım alanına ve güç değerlerine göre birçok modelde üretilmektedir. Birkaç Watt gücünden binlerce Watt gücüne kadar çok çeşitli güç seçenekleri mevcuttur. Ayrıca geometrilerine, uzunluklarına, sağladığı renk sıcaklığına ve harici/dahili yazılımlara göre sektörde çeşitlendirilmiştir. Botem olarak Cihan, YCL, Global ve Cata markalı, yüksek standartlı ürünlerin led panellerini müşterilerimizle buluşturuyoruz.

led panel

Sıva Üstü Led Paneller

Yüzeye monte led panel diye de ifade edilebilen sıva üstü led paneller, kusursuz bir iç mekan deneyimi için doğru aydınlatmayı dekorla birleştiren sistemlerdir. Aydınlatma düzeni olmadan fiziksel alanın kullanıcı deneyimi eksiktir. Renk sıcaklığı, parlaklık değeri, ışığın açısı ve tasarımsal özellikleri, yaşam alanlarında bütünsel bir zevk yaratmak için çok önemli bir rol oynar. Bu tür ihtiyaçları karşılayabilecek, kolay monte edilebilir özellikteki sıva üstü led paneller bulunmaktadır.

sıva üstü led panel

İç mekanınız için tercih edebileceğiniz ideal led armatürler; yalnızca estetiği iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda görüş netliğini de artırır. Güneş ışığı tüm cephelerde en iyi ışık olmasına rağmen, gün boyunca uygun ve rahat bir aydınlatma sağlamak için led ışıkların kullanılması gerekir. 

Sıva Üstü Led Panellerin Avantajları

Yüzeye monte sıva üstü led paneller, beton döşemelerde, çıplak tavanlarda, botepen yüzeylerinde ve ahşap yüzeylerde pratik ve kusursuz bir aydınlatma deneyimi sunar. Odaya canlılık katmakla kalmaz, rahat ve güvenli bir ortam oluşturmanıza yardımcı olur.

Kurulum Kolaylığı

Sıva üstü led paneller, özellikle bakımı zor olabilecek alanlarda, kurulumlarının kolay olması nedeniyle düşük profilli tasarımlarıyla önemli bir avantaj sağlar. Bu sayede bakım maliyetlerinde azalma gözlenir. Sadece elektrik bağlantısı yapabilen herhangi birisi tarafından kolaylıkla kurulabilir. Diğer led aydınlatma armatürlerinde olduğu gibi güç tüketim değerleri, geleneksel aydınlatma çeşitlerine göre çok daha düşüktür. 

Dayanıklı ve Uzun Ömürlü

Botem’in kullanıcılarıyla buluşturduğu led aydınlatma ürünleri; sağlamlık ve uzun ömürlülük sunar. Sağlam bir yapıya ve onları toza dayanıklı yapan IP derecelendirmelerine sahiptir. LED panellerin üretiminde kullanılan kasa malzemeleri hafiftir ve çevresel etkilere karşı korumalıdır. Binlerce saat çalışma ömrüne sahiptir ve aydınlatma ürünlerinde sıklıkla üzerinde durulan arızalanma durumu nadirdir. 

Estetik Görünüm

Sıva üstü led paneller, inşaat sonrası direk olarak konumlandırılabilen, tasarım açısından kullanıcılara istedikleri görünümü sunan ürünlerdir. Modaya uygun olan kompakt tasarımları, bu ürünleri üstün kılan önemli özelliklerdendir. Dünyanın önde gelen led üreticilerinden olan Cata, YCL, Global ve Cihan gibi markaların estetik sıva üstü led modellerine Botem ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz. Süspansiyon ve güç kablolarını, yüzeye monte led panellere estetik olarak entegre etmekte olan bu markalar, üstün standartlı ürünlerini kullanıcılarla buluşturmaktadır.

Tek Tip, Düzenli Aydınlatma

Sıva üstü led armatürler, rahat ve son derece sabit olan tek tip ve parlak aydınlatma deneyimi sunar. Işık, herhangi bir ses ve titreşim olmadan eşit olarak dağıtılır. Yatak ve dikey olarak konumlandırılabilen veya farklı türde bir kullanım özelliği sunan led armatürler; modern ofislerin, mağazaların, ev kullanıcılarının ve endüstriyel alanların en çok tercih edilen aydınlatma ürünlerindendir. 

Sıva Altı Led Paneller

Spot panel, gömme spot led ve sıva altı led panel gibi farklı isimlerle anılan; yüzey içerisine konumlandırılan aydınlatma ürünleri; sıva üstü panellerde olduğu gibi geniş kullanım alanlarına sahiptir. Sıva altı led paneller beyaz, mavi, sarı, vb. sınırsız renk çeşitliliği ile kullanıcılara sunulmaktadır. 

sıva altı led panel

Sıva altı led panel satın alırken, iç mekanın verimli bir şekilde aydınlatılmasını sağlamak için tavan yüksekliğine ve mekan hacmine göre bir seçim yapılması gerekmektedir. Led panellerin ölçüsü, gücü ve verdiği lümen (ışık yoğunluğu) değeri önemlidir. Aynı zamanda tasarım anlamında iç mekan ürünleriyle bir uyum yakalamalı, geometrisi ve biçimi itibariyle odanın genel dekorasyonuyla uyumlu olmalıdır.

Sıva Altı Led Panellerin Avantajları

Farklı geometrili sıva altı led paneller, armatüre sadece serin ve modern bir görünüm kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda çalışma esnasında yayılabilecek aşırı ısıyı ortadan kaldırmaya da yardımcı olur. Herhangi bir akkor yüzeye montajlı armatürden sıva altı led armatürlere geçiş yaparken elde edilen enerji tasarrufu, ilk yatırım maliyetlerini kısa zamanda karşılar. 

Güvenli Aydınlatma

Sıva altı led panellerin dış muhafazası, ışık huzmesinin iç mekana kolayca yayılmasını sağlaya opak akrilik malzemelerden imal edilmektedir. Bu sayede eşit ve homojen bir aydınlatma sağlanır. Ek olarak sağlam bir muhafazaya sahip olması, güvenlik açısından artı bir değer katar.

Farklı Renk Çeşitleri ve Sıcaklığı

Gömme montajlı led armatürler, farklı tasarımlara ve farklı renk sıcaklık değerlerine sahiptir. Bazıları 3000K, 4000K ve 5000K gibi renk sıcaklıklarını barındırırken, bazıları bu üç farklı sıcaklık arasında geçiş yapılmasını sağlayan değiştirilebilir renk sıcaklıkları sunar. Led panellerin birçoğu kısılabilir ve artırılabilir parlaklık özelliklere sahiptir. Yüksek ışığa ihtiyaç duyulmadığında, ışığın yoğunluğunun değiştirilmesine imkan tanıyarak, enerji tasarrufu yapılmasına olanak sunar.

Farklı Geometrili Led Paneller

Led paneller, kullanıldığı alana, iç mekan dekorasyonuna veya kişisel zevklere göre farklı geometrilerde üretilmektedir. Dörtgen led paneller, kare led paneller, yuvarlak led paneller, üçgen led paneller, dikdörtgen led paneller ve eliptik led paneller bunlardan en çok tercih edilen modellerdendir. 

Ev veya ofis için LED panel aydınlatma satın almayı düşünüyorsanız, farklı türde şekil ve boyutlara sahip ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Kullanım bağlamında genel olarak güzel görünüm sağlayacak bir geometri seçmeniz gerekir. Ancak LED panellerin kare ve daire gibi geometrilerine bakıldığında, bazı teknik farklılıklara sahip olduğu görülecektir. Bu farklılıklar, belirli ayarlar altında panelin işlevselliğini etkileyebilir. 

Kare Led Paneller

kare led panel

Pek çok insan, şıklığı nedeniyle LED panel aydınlatmasında kare geometriden hoşlanır. İç mekan konfigürasyonu, kare formu kolayca barındıracak özelliktedir. Kare şekli, aynı zamanda dengeli bir aydınlatma sağlamak için de tercih edilir. Genel olarak ticari iç mekan aydınlatmada göz önünde bulundurulan bir geometridir. İdeal şekli seçmek gerçekten zor olduğundan, birçok konut konfigürasyonu da kare LED paneli sistemiyle donatılmaktadır.

Işıkların rengi söz konusu olduğunda, sektördeki kare LED panel armatürlerin büyük bir bölümü beyaz ışık sağlayacak şekilde üretilmektedir. Tüketiciler sıcak beyaz, doğal beyaz ve soğuk beyaz gibi türlerine yönelmektedir. Kare led paneller, 30x30 led panel, 40x40 led panel, vb. eşit en ve genişlik ölçüleriyle imal edilmektedir. 

Yuvarlak Led Paneller

yuvarlak led panel

Aydınlatma konusunda daha yaratıcı olmak isteyenler yuvarlak LED panelleri tercih edebilir. Bu şekil çok yönlüdür, kurulumu ve yönetimi kolaydır. Dairesel geometrili led paneller, endüstriyel binalar gibi sürekli ancak az bakımlı aydınlatma gerektiren alanlardaki kurulumlar için idealdir. Farklı boyutlar arasından seçim yapılabilir, ancak çok yönlü LED panel, optik bir aydınlatma açısına sahiptir. Bu, ışığın eşit ve geniş bir şekilde yansıtılmasını sağlar. Bir dizi renk seçeneği de elde edilebilir.

Led Panel Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düşük maliyetli Led aydınlatma, güvenlik, performans ve marka itibarının önemli olduğu profesyonel tedarikçilerin ürünlerini müşterilerine sunması için pazarda önemli bir yere sahiptir. Güvenle satın alabileceğiniz led paneller, Botem’de birçok farklı uygulama ve kullanım alanına göre sunulmaktadır. Led panel satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

Güvenilir Markaları Seçme

Saygın markalı led panellere sahip olmak, kullanıcılar için gönül rahatlığı sağlar. Dünyanın önde gelen led üreticilerinden olan Global, Cata, Cihan ve YCL gibi markaları Botem ayrıcalığıyla sizlerle buluşturuyoruz. Tüm ürünlerimiz orijinal ve yüksek standartlı modelleri kapsamaktadır.

Kullanım Süresini Göz Önünde Bulundurma

Son kullanıcılara beklenen ürün ömrünün ortalama bir değerle sunulması, armatürün ne kadar süre kesintisiz çalışacağına ilişkin fikir verecektir. Uygun maliyet ve uzun kullanım ömrü gibi kıstaslar göz önünde bulundurulduğunda, hemen tüm çeşitleri istenen performansı sunacaktır. Buna göre led panellerin fiyat/performans ürünü olduğu söylenebilir.

Malzeme Türünü Belirleme

Led paneller, kullanım alanı ve tüketicilerin tasarımsal beklentilerine göre birçok farklı materyal kullanılarak üretilmektedir. Metal çerçeveli veya farklı bir alaşımlı led panellerden birisini seçebilirsiniz. Önemli olan kullanacağınız alanın ve kişisel zevk ve tercihlerinizin ne olduğudur. 

Kullanılacağı Alana Uygun Geometri ve Form Belirleme

Led’ler farklı geometri ve formlarla imal edilmektedir. Kare, yuvarlak, çokgen, vb. formda son kullanıcılara sunulan bu modeller; endüstriye alanlar ve kişisel kullanım alanları gibi farklı mekanlar için özel olarak üretilmektedir. Örneğin bir ofis kullanımı için tercih edilecekse; kare led paneller, düşük ışık gereksinimi olan yerlerde tercih edilecekse yuvarlak panel iyi bir seçim olabilir. 

Led Panelin Aydınlatma Konusunda Avantajları

Enerji Verimliliği: Yüksek enerji verimliliğine sahip led paneller, elektrik faturalarında %75’e varan tasarruf sağlar. Led’lerin tüketilen enerjinin %95’ini ışığa dönüştürmesi ve elektriğin yalnızca %5’inin ısı olarak boşa harcanması, tasarruf değerlerinin bu kadar yüksek olmasının bir gerekçesidir. Gelişen aydınlatma teknolojilerinde herhangi bir ürün çeşitliliği için maksimum enerji verimliliğinin bir örneğidir. Bu verimlilik aynı zamanda çevre için de faydalıdır çünkü fosil yakıtla çalışan tesislerde daha az enerjiye ihtiyaç duyulur ve bu da gezegenin karbon ayak izini azaltır. 

Ultra İnce, Daha İyi Isı Dağılımı: Led panel armatürleri, daha az ısıya sahip olmalarını sağlayan ultra ince bir gövdeye sahiptir. Bunun yanı sıra tasarımları nedeniyle çok daha iyi bir ısı yalıtım sistemi barındırır.

Yüksek Kaliteli Parlak Işık: Led içerisinde bulunan materyaller, canlı ancak ince bir his veren, eşit olarak dağıtılmış kaliteli bir aydınlatma sağlar.

Çoklu Renk Sıcaklıkları: Led paneller, aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla renk seçeneğine sahiptir. 

Yüksek CRI: Bir ışığın CRI veya renksel geriverim indeksi, güneş ışığı gibi ideal bir ışık kaynağı ile karşılaştırıldığında işlenen renklerin ne kadar doğru olduğunun indeksidir. LED panel ışıklarının CRI'si 80'den fazladır, bu da bu paneller tarafından oluşturulan renklerin gün ışığına kıyasla %80 doğru olduğu anlamına gelir.

Led Panel Fiyatları

Aydınlatma ürünleri endüstrisinde sürekli olarak değişen üretim teknolojileri ve model çeşitliliği, rekabeti ve fiyatları etkileyen başlıca faktörlerden. LED paneller de sektörün değişen üretim skalasında, değişken fiyatlarla alıcı buluyor. Ev tipi kullanıma uygun olan ürünler daha ekonomik iken; yüksek ışık parlaklığı ve üstün donanımlı endüstriyel ürünler daha yüksek maliyetlere sahip olabiliyor. 

  • Led panel fiyatları genel olarak;
  • Sağladığı ışık gücü,
  • Donanımı,
  • Teknik özellikleri,
  • Ölçüleri,
  • Kullanım alanı,

Materyal çeşidi gibi etmenlere göre değişebilmektedir. Botem olarak sektörün ihtiyaçlarına ekonomik çözümler sunarak %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!