Var olan elektrik kablolarına dair sistemlerin herhangi bir cihaza dahil edilmesi konusunda kullanılan unsurlar olarak görülmektedir. Herhangi bir giriş çıkış faaliyetleri içerisinde kablo rakorları etkili bir yer tutmaktadır. Kablonun sıkıca orada bulunmasını ve kısa süreli montaj işleminin gerçekleştirilmesi konusunda da etkili bir yer tutmaktadır. Kabloların bağlantının yapıldığı noktada sabit kalmasını sağlayacak olan bu unsurlar, herhangi bir hareketi de engelleyebilecek türde yer almaktadır. Öte yandan kabloların kopmasını da engelleyebilecek düzeyde yer almasının yanı sıra bağlantı noktalarını da korumasıyla ön planda yer almaktadır. Bu sayede de kablo rakor seçenekleri doğrultusunda da gereken kriterleri içerebilecek düzeyde de yer almasıyla kendini gösterebilmektedir.

Kablo Rekorları

Kablo Rakorları Kullanımı

Kabloların korunması ve cihazların daha etkili bir çalışmaya sahip olması noktasında ön plana çıkan kablo rakorları, sistemleri korumaya dayalı olarak hareket etmektedir. Kablo rakorları 3 mm’den 100 mm’ye kadar farklı bağlantı alanlarını içerebilecek biçimde boyutlandırılmaktadır. Dış bağlantıları olan herhangi bir cihaza kabloları monte etme işleminde etkili bir yer tutmaktadır. Kablo rakorları global anlamda tercih edildiğinden ötürü belli başlı standartlara dayalı olarak kendini göstermektedir. Polyamide pirinçten ortaya konulan bu ürün, uzun vadede kullanıcıları destekleyebilecektir. Aynı zamanda da varlık gösterebileceği ortamlara bağlı olarak da içerisinde yer alan materyallere bağlı bir şekilde imal edilen unsurlar olarak da görülebilecek olan unsurlardır.

Kablo rakorları piyasada satılırken genelde tek tip ve tek malzeme kalitesinde bulunur. Fakat bazı firmalar daha ucuza yan sanayi ya da diğer bir deyişle Çin malı ürünleri tedarik ederek satmaktadır. Bu ürünler kabloları sıkıca tutmayacağı gibi içerisinde bulunan contasında, dişlerinde problemli bir yapıda olabilir veya hiç olmayabilir. Botem olarak en uygun fiyata kablo rakorları satışı yapmaktayız. Talep formunu doldurmanız durumunda sizlerle hemen iletişime geçip, ürünü sizlere ulaştırıyoruz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!