Isı kontrol cihazları günümüzde birçok alanda karşımıza çıkmaktadır. Farklı tasarımlarda üretilmektedir. Isı kontrol cihazları dayanıklılık konusunda yüksek bir performans sergilemektedir. Isı kontrol cihazları üzerinde led ışıklı gösterge paneli yer almaktadır. Normalden yüksek ısı derecelerini ölçme amacı ile kullanılan endüstriyel alanlarda kullanılan ürünlerdir.

Isının belirli seviyelerde tutulmasında yardımcı olacak mekanizmalardır. Günümüzde geleneksel ısı kontrol cihazlarının yanı sıra kullanımı kolaylaştıran dijital ısı kontrol cihazları seçimi oldukça rağbet görmektedir.

ısı kontrol cihazları

Isı kontrol cihazları soğutucu ürünler içinde kullanılan bir araçtır. Isının belli seviye ve aralıklarda tutularak sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Çalışma prensibi bakımından diğer ısı kontrol cihazlarını anımsatıyor olsa da çalışma şartları ve koşulları bakımından oldukça zor ve ağır koşullarda çalışmaya uygundur.

Isı Kontrol Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Endüstri meslek grubu adı altında yer alan ihtiyaç duyulan her alanda ısı kontrol cihazları kullanılır. İmalat sektöründe de ısı kontrol cihazları tercihinde bulunulmaktadır. Bunun yanı sıra sıcaklığın kontrol altına alınmasının gerektiği durumlarda her alanda kullanıma uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Isı kontrol cihazları ani sıcaklık düşüş ve artışının önüne geçmek amacıyla üretilmiştir.

Bu özelliği sayesinde kullanıldığı ürünlerin sıcaklığını dengeleyici bir rol oynamaktadır. Dengeleyici ve koruyucu rolü sayesinde cihazlarda oluşabilecek hasar riski en aza indirgenmiştir.

Isı Kontrol Rölesi Bedir?

Isı kontrol rölesi transformatör ve alternatörler de kullanılır. Belirli sıcaklığın ölçülmesinde ve aynı seviyede kalmasına yardımcı olur. Transformatör merkezlerinde ve güç transformatörünün yağ ve sıcaklık ölçümünde ve kontrolünde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra gereksinimlere uygun olarak alternatörler üzerinde de kullanılmaktadır.

Yağ ve sargı sıcaklığı ile çalışan mekanizmalarda ısı kontrol rölesi kullanımı mümkündür. Isı kontrol rölesini sitemiz üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!