Sık sık karşılaşılan invertörler elektriksel güç dönüştürme veyahut güç evirici olarak karşımıza çıkmaktadır. İnvertörler herhangi bir kaynaktan aldığı gerilimi işleyerek sabit veyahut değişken genliğe ve frekansa sahip olan AC geriliminin elde edilmesi için kullanılan devrelerdir. İnvertörler tarafından sağlanan gerilim pozitif ise akım düz bir yönde ilerler. Sağlanmış olan gerilimini negatif olması durumda ise akım ters tinde ilerlemektedir.

İnvertörler 6 doğrultucudan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra inventörler özellikleri bakımından birden daha fazla doğrultucu bölümlerine sahip şekilde üretilebilir. Böylelikle bir doğrultucu bölümüne sahip olan invertörler 6, iki doğrultucu bölümüne sahip olan inventörler 12, üç doğrultucu bölümüne sahip olan invertörler 18, dört doğrultucu bölümüne sahip olan inventörler ise 24 doğrultucuya sahip şekilde üretilmektedir.

invertörler

İnvertörler Nerelerde Kullanılır?

Kısaca elektrik alanında bir güç dönüşümü ürünü olarak bilinen invertörler hemen hemen her alanda karşımıza çıkabilir. Bilgisayar parçalarında kullanılabilir. İnvertör kullanımı sayesinde televizyon, aydınlatma lambaları, elektrikli ev aletleri, matkap gibi birçok elektrikli ürün kolaylıkla güç dönüşümü sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yenilebilir enerji tüketimi sırasında da kullanılabilir bir şekilde üretilmektedir.

Akü gibi enerji depolama ürünleri içerisinde de invertör kullanımı tercihinde bulunulmaktadır. 

İnvertör Kullanımı Faydaları Nelerdir?

İnvertör kullanımı sayesinde devir değişikliği sırasında herhangi bir farklı ürün kullanımı gerekmemektedir. Bunun yanı sıra devir değişikliği kolayca yapılmaktadır. Şebeke üzerinde kullanılan reaktif enerjiyi azaltmaktadır. Kullanım alanına göre %40’a yakın enerji tasarrufu sağlamaktadır. Kullanıldığı alanlarda uzun ömürlü olmayı sağlamaktadır.

Mekanik bakım ve onarım sorunlarını azaltmaya yardımcı olmaktadır. Şebeke frekanslarının olumsuz dış etkenlerden etkilenmesini engellemektedir. Şebeke frekansı bozulması durumunda üründe oluşacak motor ve mekanik sorunları en aza indirecek şekilde üretilmektedir. İnvertör teminini sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!