Hilti sarımı yapılarak aletten daha uzun süre hizmet alınabilmektedir. Alternatif akımı doğru akıma çevirerek çalışan el aletleri yapılacak işi kolaylaştırmaktadır. AC olarak tanımlanan Alternatif akım, DC olarak ifade edilen doğru akım gücüyle manyetik alan oluşturarak çalışmaktadır.

Elektrik motoru olarak tanımlanan araçlarsa elektromıknatısı stator olarak kullanmaktadır. Oluşan motor arızası hilti sarımı yapılarak giderilmektedir. Güvenle yapılan sarım işlemi sonunda alet uzun süre hizmet sağlamaya devam edebilmektedir.

Hilti Sarımı Nedir?

El aletleri arasında bulunan hilti sarım işlemi güvenle yapılarak aletten beklenen verim alınabilmektedir. Yapılan işlem genel olarak motor sarımı olarak bilinmektedir. Hilti yaygın olarak kullanılan el aletlerinden biridir.

Kullanım sırasında periyodik olarak bakımı yapılması gerekmektedir. Fiziki olarak yapılan gözlem sonucunda alet arızası keşfedildiğinde motor sarımı tercih edilir. AC motor yani Alternatif akım araçları ve DC yani doğru akım gücüyle çalışan motorlar bulunmaktadır.

El aletlerinde fırçalı ve fırçasız motorlar kullanılabilmektedir. Fırçalı üretim teknolojine sahip el aletleri, fırçasızlara oranla daha verimli ürünlerdir. Güvenli bir kırıcı delici olan hilti aynı zamanda maden aletidir. Pek çok sektörde kullanılabilen bir alet olması kesintisiz verim alınmasını gerektirmektedir.

Sarım İşlemi Ne Zaman Yapılmalı?

Hilti sarımı yapılabilmesi için, ön değerlendirme kullanıcı tarafından yapılması gerekmektedir. Ürün kirliliği, kablo sorunu olup olmadığından emin olduktan sonra motor arızası olduğuna karar verilebilmektedir. Motor sarımı hiltiyi çalışır hale getirir. Yapılan sarım işlemi sayesinde tamamen arıza giderilerek kullanıma sunulmaktadır.

Motor sarımı konusunda en doğru hizmet alınabilecek uzman adresi Botem’dir. Firma ekibi ile internet aracılığıyla iletişim kurularak bilgi alınabilmektedir. Hilti sarımı işlemlerini profesyonel yaklaşımla yaparak tam zamanında kullanıcıya sunmaktadır.

AC motor kullanan el aleti bobinleri, komütatör aracılığıyla seri olarak rotor sargısına bağlanmaktadır. Aynı zamanda bağlandığı komütasyon sargılı motorla çalışmaktadır. Kırıcı- delici el aleti olarak bilinen alet, nasıl kullanılır? Pek çok kişinin merak konusudur. Bütün elektronik araçlar sıklıkla arıza yapabilen aletlerdir.

Kullanım Yerleri

Her alanda güvenle delgi ve kırma işlemlerinin kolaylaşması sağlanabilmektedir. Kırma- delme gibi özelliklere sahip olan aletler el aleti grubunda bulunmaktadır. Kullanım yerleri arasında, evlerde tamir dekorasyon işleri, işyerleri ve inşaat alanları bulunmaktadır.

Ayrıca en çok kullanıldığı madenlerde ise yan kayaları kırarak kömür alımını kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle maden makinesi olarak tanımlanmaktadır. Yastık bobini olarak tanımlanan motor arızaları voltaj dengesizliği ya da aşırı akım yükünden meydan gelebilmektedir. Hilti kullanıldığı yerde kırma ve delme işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

Genel adı matkap olan teknoloji aletlerinde zamanla farklı arızalar görülebilmektedir. Madenlerde doğrudan kömür çıkarmakta kullanılmaktadır. Gelişmiş bir matkap türü olan hilti, seramik sökümü, duvar yıkımı gibi işleri kolaylıkla yapılabilmesini sağlamaktadır. Elektrik motor gücüne göre bobini bulunmaktadır.

Hilti Motor Çeşitleri

El aletleri arasında bulunan bütün cihazlarda motor bulunmaktadır. Motor özellikleri ürünün gereksinimine uygun olarak kullanılmaktadır. AC motorlu aletler ve DC motorlu aletler olarak iki şekilde üretilmektedir. DC yani doğru akımla çalışan motorlar elektronik olarak kontrol edilebilmektedir.

Kılavuzlu bobinleri elektromanyetik olarak kontrol edilmektedir. Kontrol sistemleri her yerden yapılabilmesi dolayısıyla kesintisiz verim alınabilmektedir. DC motor kontrol sistemi kolay olmasına rağmen AC motorlu aletlere göre daha sıklıkla motor bakımı gerektirmektedir.

El aletlerinin genel özelliği kompakt ürünler olarak hafif ve yüksek hızlı aletler olarak bilinmektedir. Hilti sarımı Alternatif akım motorlar ve Doğru akım ürünleri arasında farklar bulunmaktadır.

Hilti Sorunları Nelerdir?

Elektronik aletlerde görülen arızalar genellikle benzer sorunlar olabilmektedir. Bunlar kullanım hatasına bağlı olarak gelişebileceği gibi enerji düşüklüğünden ya da kontrolsüz enerji yükünden meydana gelebilmektedir.

Yaygın Görülen Hilti Sorunları;

 • Alet Gövdesinde Enerji Kaçağı,
 • Kolektör Arızası,
 • Kablo Kopması veya Temassızlığı,
 • Cıvata Temassızlığı,
 • Kısa Devre Oluşumu,
 • Motor Yatağında Görülen Arızalar,

Yanlış bağlantı sorunları tespit edilebilmektedir. Sıklıkla görülebilen sorunların öncelikle nerede ve nasıl olduğu anlaşılarak son olarak sarım işlemi yapılmalıdır. Aksi halde daha küçük bir müdahale ile giderilerek alet çalışmaya devam edebilecekken zaman kaybı olabilmektedir.

Hilti Servis Bakımı

Makine arızası meydana geldiğinde servis hizmeti alınarak güvenle arıza giderilebilmektedir. Ancak bu konuda hizmet alınabilecek kişinin uzmanlığından emin olunması gerekmektedir. Hilti sarımı sonunda alınacak verim yapılan işin profesyonelliğine bağlı olmaktadır.

El aletlerinde güvenle servis bakım hizmeti alınabilecek uzman BOTEM olarak önerilmektedir. Uzun yılların sektör tecrübesi ve profesyonel ekibiyle Hilti sarımında farkını kanıtlamış bulunmaktadır. Bu nedenle ilk başvuru adresi botem 7/24 erişim sağlanarak hizmet alınabilecek güven adresidir.

Bütün elektronik aletlerde görülebilen arızalar giderilebilmekte, sarım işlemi yapılarak kullanıcıya teslim edilmektedir. Zaman sınırsız alınabilecek teknik destek sayesinde Botem ekibiyle çalışarak yapılan işlemlerden beklenen sonuç alınabilmektedir.

Hilti Fiyatları

El aleti olarak yaygın alanda kullanılan hilti fiyatlarında müşteri memnuniyeti kazanabilmek olarak düşünülmektedir. Üretim teknolojisi ve işlevi bakımından iş bitirici alet olarak kullanılmaktadır. Düşük fiyata yüksek verim alınabilen hilti sahibi olunabilmektedir.

Ayrıca her arıza sonucunda yeni bir alet almak yerine motor sarımı yapılarak aynı aletten daha uzun süre verim alınabilmektedir. Hilti sarım fiyatlarına gelince son derece ekonomik fiyata sarım yapılarak güvenle kullanılabilmektedir. Herkes bulunduğu yerden profesyonel hizmet alabilmektedir.

İster el aleti firmaya giderek ister firma ekibinden hizmet alınabilmektedir. Botem internet sitesi ziyaret edilerek son derece düşük maliyetle yüksek kalite hilti sahibi olunabilmektedir. Firma güvencesiyle, garantili olarak en kısa sürede adrese teslim edilmektedir.

Hilti Sarım İşlemi

Mutlaka uzman desteği gerektiren bir işlem olarak görülen motor – bobin sarımı kolaylıkla yapılabilmektedir. Öncelikle sorun tespiti yapılması gerekmektedir. Sarım işlemi gerektiğine karar verildikten sonra ise dikkatlice alet vidaları sökülerek motora ulaşılması gerekmektedir. Hangi tür motor (AC-DC)olduğu tespit edildikten sonra sarım işlemi yapılması gerekmektedir.

Sökülen motor bağlantılarına dikkat ederek arızalı bölüm çıkarılmaktadır. Beklenen verim alınabilmesi için bağlantılara çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Sarım işleminde kullanılan aletlerin eksiksiz olarak bulunması büyük önem taşımaktadır.

Botem uzmanları bu konuda eksiksiz çalışmaktadır. Elektrik motor özelliğine göre kablo kullanarak işlem yaparak tam zamanında teslim etmektedir. Yeni bir el aleti almak yerine uygun fiyata yapılan motor sarımı sayesinde güvenle kullanılabilmektedir.

Motor Sarımında Gerekli Aletler

Motor veya bobin sarımı işlemi yapanlarda bulunması gereken aletler eksiksiz olmalıdır. Bu işlemin verimliliği ve beklenen sonucun alınması için büyük önem taşımaktadır. Açılan motor özelliğine göre bağlantı kablosu kullanılarak işlem yapılması gerekmektedir.

Kullanılan Aletler Arasında:

 • Fırça,
 • Makaron,
 • Lehim,
 • Havya,
 • Sürgü Çubuğu,
 • Yalıtım Sıvısı,
 • Tornavida,
 • Çekiç,
 • Presbant,
 • Tokmak,
 • Bobin Sarım Makinesi,
 • Pürmüz,
 • Ampermetre,
 • Test İzolasyon Sıvısı,
 • Bobin teli,

bulunması gerekmektedir. Eksiksiz aletle başlanan işlemler daha kısa süreli ve beklenen sonucu verebilmektedir.

Eksik alet, beklenen parça gibi sorunlar zaman ve ekonomik kayıplara neden olabilmektedir. Bu nedenle Botem firmasından güvenle hizmet alınması aynı aletten beklenen verimin alınması büyük önem taşımaktadır. Kısa sürede yapılan sarım işlemi sonrasında alet tam zamanına kullanıma sunulmaktadır. Güvenle yapılan sarım işlemi sonrası uzun süre hizmet almaya devam edilebilmektedir.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!