Güvenlik sistemlerini ev ya da işyerlerine dahil edecek olan kişilerin hareket sensörleri doğrultusundaki bir uygulamayı hayata geçirmeleri söz konusu olmaktadır. Bu tipteki sensör çeşitleri tıpkı otomatik kapılar ya da lavabolardaki gibi bir işleyişe sahip olarak bilinmektedir. Hareketlerin algılanarak, sistemlerin devreye sokulması konusunda başlangıç konumunda bulunmaktadır.

Farklı biçimlerde var olan hareket sensör ürünleri, gerekli kriterleri içerebilecek biçimde dizayn edilmiştir. Her iki çeşidinde de maksimum verim elde etmek mümkün olabilmektedir. Çalışma prensiplerine göre değişkenlik gösteren hareket sensör seçenekleri kapsamında da kişilerin daha da korunaklı bir hale gelebilecek noktalara sahip olabildikleri de ifade edilebilecek yönde olacaktır.

hareket sensörleri

Aktif Hareket Sensörleri

Sensör çeşitleri arasında yer alan bu seçenek kapsamında radar doğrultusunda hareket algılama süreci devreye sokulabilecektir. Hareket sensörleri arasında sayılan bu seçenekler genel olarak ultrasonik ses dalgalarıyla beraber çalışmalarını sürdürmektedir. Dalgaların herhangi bir unsur ya da kişiye çarpıp geri dönmesi durumunda da sensör devreye girerek, uyarı vermeye başlayacaktır.

Sürekli olarak dalga yayan aktif hareket sensör seçenekleri kapsamında herhangi bir müdahalede bulunmadan gerekli sonuçları elde etme konusunda önemli bir yer tutmaktadır. Dalgada var olan bozulmalar otomatik olarak sistemlerin devreye girmesini sağlayabilmektedir. Alarm sistemlerinin ya da otomatik kapıların devreye girmesini sağlayabilecek düzeyde de gündeme gelebilecek konumda yer alabilmektedir.

Pasif Hareket Sensörleri

Pasif olarak devreye giren hareket sensörleri iki farklı seçenek halinde bulunabilmektedir. İlk olarak pasif kızılötesi ile devreye giren PIR sensörler yer alarak, aynı işleyişi kızılötesi ışınlarla beraber gerçekleştirmektedir. Foto sensör sistemleri ise lazer ışınları ya da ışıklarla beraber var olan kişilerin hareketlerini algılama konusunda etkili bir yer tutmakta olan sistemler biçiminde de ifade edilmektedir.

Botem aracılığıyla son teknolojiye sahip hareket sensörleri satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ihtiyacınız olan ürünü seçtikten hemen sonra çıkan talep formunu doldurmanız. Talep formundaki bilgiler doğrultusunda sizlerle iletişim kurarak ihtiyacınız olan ürünü hazırlayıp en hızlı şekilde kargoluyor ve sizlere ulaştırıyoruz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!