Galvanizli kanallar, çeşitli ebatlarda mevcut olan çok yönlü ürünlerdir. Galvanizli kanal çubukları, diğer elemanlara göre daha sert bir yapı oluşturabilen, dayanıklı ve harika bir alternatiftir. Ekstra galvanizleme işlemi, malzemenin korozyondan tam anlamıyla korunmasını sağlar.

Galvanizli kanallar, erimiş çinko kaplama işlemine (ASTM A123) daldırılmış A36 sıcak haddelenmiş çelik veya yumuşak çelik kanallardır. Sıcak daldırma galvaniz (HDG), malzemenin yüzeyinde pul olarak da bilinen kristalleşme modeli ile tanımlanabilir. Mükemmel korozyon direnci ve dış mekan kullanımı göz önünde bulundurulduğunda mükemmel bir aday olduğunu söyleyebiliriz. 

galvaniz kanallar

Galvaniz Kanalların Kullanım Alanları

Galvaniz kanalların kullanım alanları arasında; ısıtma ve soğutma sistemleri, yürüyüş yolları, rampalar, yapısal destek birimleri, römorklar ve elektrik koruması bulunur.

Duvarlar

Galvanizli kanal çubukları genellikle duvar yapımında kullanılır. Depolar, atölyeler, garajlar ve diğer metal yapılar, vb. alanlarda için galvanizli kanalları kullanabilirsiniz. Kanal çubukları, geleneksel ahşap çerçevelere benzer şekilde uygulanır. Bunlar genellikle duvarın altından üstüne dikey olarak uzanır. Kanal çubuğu, binanın dikey yükünü taşımaya yardımcı olabilir.

Ahşap saplamalar dayanıklıdır ancak galvanizli kanal çubukları kadar dayanıklı değildir. Alabileceğiniz destek, ahşap saplamalara kıyasla daha sert ve sağlamdır.

Çatılar

Galvanizli kanal çubukları hafif hizmet çatılarında mertek olarak kullanılabilir. Kanal çubuğu, çatının saçaklarından uç bölümlere kadar uzanır. Galvaniz kanallar, bir çatı güvertesi için gerekli desteği sağlayacaktır. Bu, ahşap kirişlere daha iyi bir alternatiftir. Boyut önemli ölçüde daha küçük ve daha hafiftir, ancak yine de çatı güvertesinin ağırlığını destekleyebilir.

Galvanizli kanal çubukları ahşaba kıyasla uzun ömürlü, sağlam ve çürümeye karşı dayanıklıdır. Ağır hizmet tipi çatılar için bir kanal çubuğunun I-kirişlerle birleştirilmesi ekstra destek sağlar.

Pencere ve Kapılar için Çerçeve

Pencere ve kapılar için güvenli çerçeveler oluşturmak için kanal çubukları kullanılabilir. Galvanizli kanal çubukları metal ve ahşap çerçeveli binalar ile uyumludur.

Galvanizli kanal çubukları, yüzey daha dayanıklı olduğu için daha uzun ömürlü olma şansına sahiptir. Pencerelerinizi ve kapılarınızı düzgün bir şekilde sabitlemenize yardımcı olabilecek çok fazla güç gerektirebilir. Ticari yangın kapıları ve bodrum kapıları için bu güvenlik esastır. 

Metal Yapılar

Galvanizli kanallar; treyler, depolar ve seyahat treyleri gibi metal yapılar ve binalar için kullanılır. Ağır hizmet kanalları, çekici araca bağlanabilen ana çerçeve rayları ve dilleri oluşturabilir. Galvanizli kanal çubukları ayrıca korkuluk oluşturmak veya bir kutu treylerin duvarlarını ve çatısını oluşturmak için dikme olarak kullanılabilir.

Depolar gibi diğer metal yapılar da galvanizli kanal çubuklarının gücünden faydalanabilir. Bu kanal çubukları, ekstra bir kirişe ihtiyaç duymadan dikmelere, desteklere, kirişlere ve diğer yapısal bileşenlere alternatif olarak kullanılabilir.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!