Emniyet röleleri adından da anlaşılacağı üzere sistemlerin emniyetinden sorumlu elektriksel cihazlardır. Sistemde bir problem veya tehlike oluşması durumunda emniyet rölesi enerjiyi keserek riski minimum seviyeye indirmekle görevlidir. Sistemde herhangi bir hata olunca emniyet rölesi kontaklarını açar ve elektrik akımı akışını engelleyerek sistemi korur.

emniyet röleleri

Emniyet röleleri sistemin işleyişinde kullanılan tüm makinelere bağlanabilir. Tüm makinelere bağlandığında sistemde oluşan bir sıkıntının tespitinin yapılması oldukça kolay bir hale gelir. Emniyet röleleri sistem üzerinden izlenebildiği için arızanın nerede olduğunu bularak zamandan ve maddiyattan kazanılır.

Aynı zamanda emniyet röleleri, güvenli çalışma alanı sağlayarak endüstrideki güvenlik prosesinin başarılı bir şekilde sağlayan elektriksel cihazlardır. Hem çalışan personelleri korur, hem maliyetleri kazaların önüne geçerek riskleri azaltır. Bu yüzden endüstride bir sistem kurulacağında ilk öncelik emniyet rölesinin kullanılması olmalıdır.

Emniyet Rölesinin Yapabildikleri

Emniyet röleleri gözden kaçabilecek birçok problemi tespit ederek haber eder ve haber etmeden önce sistemi durdurarak korunmasını sağlar. Emniyet rölelerinin işlevlerinden bazıları şu şekildedir;

  • Olası bir problem durumunda güvenli bir şekilde sistemin durmasını sağlamak,
  • Hareketli sistemlerdeki korumaların pozisyonunun izlenmesini sağlamak,
  • Sistemin çalışması esnasında personelin herhangi bir riskli bölgeye erişmesi durumunda sistemi kapatmak

Tüm bu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda emniyet röleleri endüstride kullanılması önemli bir üründür. Emniyet rölelerinin fiyatları değişken bir yapıdadır ve satın alırken Çin malı ürün olmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde maliyetten kaçarken daha büyük maliyetlere sebebiyet verebilir. Botem olarak en uygun fiyat garantisiyle emniyet röleleri tedariki sağlamaktayız.

Müşteri memnuniyetine önem veren bir firma olduğumuz için sizlerin olumlu dönüşleri bizler için çok önemli. İhtiyacınız olan ürünü sipariş vermeden önce aklınızdaki soru ve sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!