Balastlar, elektronik balastlar ve manyetik balastlar olmak üzere iki türlüdür. Elektronik balastlar, aydınlatma sistemlerinde kullanılmakla beraber aydınlatma için gerekli olan frekans kontrolü, gerilim ve akım kontrolü yapmaktadır.

Bunun yanı sıra frekans değerini yükselterek, lambanın çalışması sırasında özellikle de şarj anlarında oluşabilecek titremeler göz ile algılanmayacak derecede hızlı bir şekilde engellenir.

Elektronik balastlarda, elektronik devre elemanları kullanılarak aydınlatma için gerekli olan çıkış akımı kontrol edilir. Bu sayede enerji tüketimi minimum seviye düşürülür ve aydınlatma sistemlerinin uzun süre kullanılmasına imkân tanır.

Yapı olarak küçük ebatlarda ve ağırlık bakımından hafiftirler. İdeal bir aydınlatmanın sağlanabilmesi için ve etrafa yayılacak ışığın derecesini yükselterek performans bakımından yüksek elektriksel verime sahiptir.

Elektronik Balastlar

Günümüzde birçok alanda aydınlatmalarda elektronik balastlar, aktif bir şekilde kullanılır. Düşük enerji tüketimleri ve enerjinin verimli kullanılmasına imkân tanıdığı için alışveriş merkezleri, işletmeler, firmalar, kamu kurumları, özel kamu binalarında olmak üzere hemen hemen her alanda kullanılırlar.

Elektronik Balastların Özellikleri

Modern uygulamalarının birçoğunda elektronik balastlar kullanılır. Çıkış akımını kontrol edebilen elektronik balastlar, bu özelliği ile istenildiği takdirde aydınlatma sisteminden etrafa yayılan ışığın parlaklık derecesi arttırılıp azaltılabilir.

Hafif yapıya sahip olmaları ve küçük olmaları, düşük enerji tüketimleri de tercih edilmesinin sebepleri arasında yer alan önemli özelliklerindendir. Radyo parazitlerine yol açmazlar, aydınlatma sırasında gürültü oluşmaz, lambanın yüksek verim de yanmasını sağlar, güç kaybı oluşmaz, lambanın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlar ve lambanın ömrünü uzatır.

Elektronik balastlar Botem internet sitesinden alınır. Nedeni ise kaliteli yapıya sahip olan ürünlerin satışını yapmamızdır. Alanında uzman ekibimiz sizler için ucuz olması amacıyla yan sanayi ürünleri asla tercih etmemektedir. İhtiyacınız olan ürünü seçtikten sonra talep formunu doldurmanız durumunda en kısa sürede kargolama ve teslimi yapmaktayız.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!