Butonlar, operatörün veya herhangi bir kişinin basma, çevirme, çekme gibi işlem yaparak sistemi kontrol etmesine yarayan elektriksel cihazlardır. Butonlar insanlar ile sistemler arasındaki iletişimin kurulmasında önemli role sahiptir. Butonlar yapısı itibariyle normalde açık buton ve normalde kapalı buton olarak 2 yapıda bulunurlar.

butonlar

  1. Normalde Açık Buton: Bu buton çeşidinde kontaklar butona basılmadan önce açık bir haldedir. Kişi butona bastığında içerisinde bulunan kontaklar kapanarak iletken hale gelir ve üzerinden voltajı geçirir. Bu sayede sistem çalışmaya başlar.
  2. Normalde Kapalı Buton: Bu buton tipinde ise diğer tipin aksine butona basılmadan önce kapalı bir konumdadır. Kişi butona bastığında kontaklar açılarak iletkenden yalıtkan bir hale gelir. Bu sayede üzerinden geçen elektrik akımı engellenmiş olur ve sistem durur.

Butonlar, otomasyon sistemlerini kullanıldığı yerde olmazsa olmaz ürünlerdir. Butonlar aracılığıyla sistemin yönetimi kolaylaşır. Butonlar kırmızı, sarı ve yeşil başta olmak üzere mavi, beyaz ve siyah gibi farklı renklerde bulunabilir.

Kırmızı renk butonlar acil durum anlamında kullanılan butonlardır. Örneğin acil stop butonları kırmızı olur. Sarı butonlar anormal bir hata durumunda kullanılan butonlardır. Yeşil buton ise bir sistemi harekete geçirmek için kullanılan renkteki butonlardır. Örneğin start butonları genellikle yeşil olmaktadır.

Butonlar, kaliteli bir yapıda olmalıdır ki zamanla kırılma, kontak yapışması gibi durumlar yaşanmasın. Bu problemler uzun vadede elbet çıkacaktır fakat 5 yılda çıkan butonlar olduğu gibi 20 yılda çıkan butonlarda vardır. Bu noktada doğru yerden ürün siparişi vermek önemlidir. Botem olarak sizlere en uygun fiyat garantisiyle en kaliteli butonların tedarikini yapıyoruz.

Siparişi geçmeniz durumunda en hızlı şekilde ihtiyacınız olan ürünü paketleyip, kargoya veriyor ve sizlere ulaştırıyoruz. Satış öncesi her türlü soru ve istek için telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!