İlgili Faliyetler

Bantlar her alanda kullanıma uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiş malzemelerdir. Üretim özelliği sayesindedir birleştirme, sarma, yapıştırma işlemlerini kolay ve kısa bir sürede yapmaya yardımcı malzemelerdir. Mutfak, ev, teknoloji alanı, endüstri alanı, otomasyon sistemleri, bankacılık, gıda alanı, tekstil alanları, kimya sanayi alanında, restoranlarda, okullarda, marketlerde ve daha birçok farklı alanlarda bantlar kullanılmaktadır. Bantlar kullanım alanlarına göre değişiklik gösteren birden fazla çeşidi bulunan ürünlerdir.

Maskeleme Bandı Nedir?

Maskeleme bandı kullanış açısından oldukça kolaylık sağlamaktadır. Kullanıldığı alanlara Kolayca yapışma özelliğine sahip olan kâğıt bantlardır. Kolay kullanımı yanı sıra uzun ömürlü ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Maskeleme bandı özellikle badana boya gibi işlerde sık sık tercih edilmektedir. Üzerine damlayan boyayı zemine geçirmeyecek kalitede üretilmiştir. Boya badana işlemi sırasında boyanın akmaması istenilen kapı kenarları, süpürgelikler gibi alanları koruma amacı ile kullanılır. Yapısal olarak elastik bir özelliğe sahiptir. Korunması istenilen alana Kolayca yapışır ve alanın şeklini alır. Bunun yanı sıra yapıştırılmış olduğu alandan kolay bir şekilde ve iz bırakmadan çıkarılır. Isıya dayanıklı yapısı sayesinde gıda, otomotiv, kimya, ilaç sektörü gibi birçok farklı alanda kullanıma uygundur. Günümüzde her alanda maskeleme bandı karşımıza çıkmaktadır.

Kauçuk Bant Nedir?

Kauçuk bantlar düşük ağırlığa sahiptir. Taşınma işlemi yapan konveyör bantlar olarak bilinmektedir. Yapısı gereği oldukça dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Darbelere, neme, suya ve sıcağa karşı dayanıklılık göstermektedir. Kauçuk bant çeşitleri kullanıldığı alanlarda insan gücünü en az seviyeye düşürerek verimliliği ve güvenliği arttırır. Kauçuk bantlar ıslak, kuru, sıcak her türlü ürünün nakline yardımcı olacak şekilde üretilmiştir. Kauçuk bantlar daha çok endüstriyel alanlarda ve fabrika ortamlarında kullanıma uygun şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.

İzole Bant Nedir?

İzole bant elektrik alanında kullanılan bant çeşididir. Herhangi bir elektrik akımının karşı tarafa geçmesini engellemek amacı ile kullanılır. Akım koruma özelliği göstermektedir. İzole bantlar daha çok elektrik kabloları birleşimi sırasında kullanılmaktadır. Elektrik kabloları birleşimi sırasında ek yerlerinde birleşme görevi sağlamaktadır. Çevrede hasar görmüş açık elektrik kabloları bulunuyor ise izole bantlar devreye girmektedir. Bu tarz tehlike arz eden kabloların açık alanları izole bant ile kapatılır ve alan elektrik akımına karşı korunmaya alınmış olur.
İzole bantlar elektrik elektronik alanında çalışan kişiler için oldukça önemli bir üründür. Elektrik çarpmasını engelleme özelliğine sahip olarak üretilmiştir. İzole bant çeşitleri elektrik ve elektronik alanında kullanılması zorunlu hale getirilmiş olan bant çeşitleridir. Elektrik ve elektronik alanında diğer bant çeşitleri kullanımı oldukça büyük ve tehlikeli sorunlara yol açmaktadır. Maskeleme bandı, kauçuk bandı ve izole bandı ihtiyaçlarınızı sitemiz üzerinden kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerde kargo özenle ve titizlikle hazırlanmaktadır. Eksizsiz kargo gönderimi sağlanmaktadır.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!