Acil çıkış armatürleri birden fazla çıkışı bulunan binalar içerisinde kullanılacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Birçok çıkış yönüne ve kapısına sahip olan binalarda herhangi bir olumsuz durum meydana geldiğinde panik hali yaşanmaması için acil çıkış armatürleri devreye girmektedir. Acil çıkış armatürleri sayesinde en güvenli ve ulaşımı kolay olan çıkış yollarına ulaşılması kolaylıkla gerçekleştirilecektir.


Acil çıkış armatürlerinin kullanılacağı en uygun nokta acil çıkış kapıları ve yangın merdivenleridir. Acil çıkış armatürleri çıkış yönlerini göstermenin yanı ortama yeterli miktarda ışık kaynağı sağlayacaktır. Bu sayede kişiler alanı boşaltırken takılma, düşme ve çarpma gibi durumlara maruz kalmayacaktır. Yeterli miktarda ışık kaynağı sayesindedir panik durumu ortadan kalkacaktır. Normal koşullarda ihtiyaç duyulmayan acil çıkış armatürleri aslında hayati anlamda çok büyük rol oynamaktadır.

acil çıkış armatürleri

Acil Çıkış Armatürleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tehlikeli durumlarda hayati derecede önem arz eden acil çıkış armatürlerinin mutlaka kaliteli ve sağlıklı malzeme kullanılarak yapılmış olması gerekmektedir. Acil çıkış armatürleri seçerken aydınlatma miktarının kullanılacak olan alan için yeterli olup olmadığını göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

Acil aydınlatma armatürlerinin kullanımı ve kurulumu kolay olmalıdır. En önemli unsur ise sahip olduğu pil yapısının kalitesidir. Pil ömrü uzun olan acil çıkış armatürleri tercih edilmesi gerekmektedir.

Acil Çıkış Armatürleri Nerelerde Kullanılır?

Acil çıkış armatürleri kalabalık ortamlarda kullanıma uygundur. Birden fazla çıkış kapısı olan yüksek ve çok katlı binalarda kullanılması gerekmektedir. Özellikle hastane, yurt, apartman, kafe, restoran, üniversite, otel, market, uzun koridora sahip binalar, sinemalar, barlar, okullar, kolejler gibi sürekli kalabalık olan kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılması oldukça önemlidir. Acil çıkış armatürlerini sitemiz üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde temin edebilirsiniz

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!