Acil aydınlatma armatürleri sürekli olarak kullanılan normal aydınlatma armatürleri herhangi bir arıza veya olumsuz şartlardan dolayı devre dışı kalması ile birlikte kısa sürede devreye girmektedir. Elektrik kesintisi sırasında acil aydınlatma armatürleri hayati derecede önem taşıyan kitlerdir.

Doğal afetler sırasında meydana gelen elektrik kesintileri sonucunda büyük binalarda insanlara yol gösterecek ve güvenilir bir aydınlatma ortamı oluşturacaktır. Bu tarz olası tehlikelere karşı acil aydınlatma armatürleri bulundurulması gereken en temel ve önemli kitleri hâline gelmiştir. 

acil aydınlatma ürünleri

Acil aydınlatma armatürleri iki farklı amaç doğrultusunda üretilmiştir. Bunlar; acil çıkış armatürleri ve yedek acil aydınlatma armatürleridir. 

Acil Aydınlatma Armatürleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Acil durumlarda devreye giren acil aydınlatma armatürleri yaklaşık olarak 1 ve 3 saat aralığında çalışacak şekilde üretilmektedir. Acil aydınlatma armatürlerinin en önemli noktası ise pillerdir. Acil aydınlatma armatürleri içerisinde bulunan piller sürekli kontrol edilmelidir. Hatta mümkün olduğunca değiştirilmeli ve acil aydınlatma armatürlerinin yanına mutlaka yedek pil konulmalıdır.

Acil aydınlatma armatürleri ihtiyaç dışında kullanılmamalıdır. Acil aydınlatma armatürlerini sürekli olarak açık tutmak pil ömrünü azaltır. Binalar içerisinde kullanılacak olan acil aydınlatma armatürlerinin uygun bir şekilde konumlanmış olması gerekmektedir. 

Acil aydınlatma armatürleri içerisinde yer alan pillerin şarj verimi sürekli olarak kontrol altında tutulmalıdır. Pillerin tam anlamında boşalmaması gerekmektedir. Acil aydınlatma armatürleri içerisinde bulunan piller sıfır noktasına indiği zaman kullanın ömrü azalabilir.

Acil Aydınlatma Armatür Fiyatları Nelerdir?

İnsan hayatının güvenliği açısından büyük önem arz eden acil aydınlatma armatürlerinin fiyatları marka ve modellere göre değişiklik göstermektedir. Botem firması olarak hayati önem taşıyan acil aydınlatma armatürlerini uygun fiyatlar ile satışa sunmaktayız. Sitemiz üzerinden kolaylıkla acil aydınlatma armatürlerini temin edebilirsiniz.

Teklif alın veya bize ulaşın alanı!